5 TIPŮ NA TAPETY DO DĚTSKÉHO POKOJÍČKU

28.11.2022

Očekáváte narození miminka, stěhujete se do nového nebo jste se zkrátka jen rozhodli zútulnit dětem jejich útočiště? Zařídit pěkný a harmonický dětský pokojíček, který není jen skladištěm různobarevných hraček, není vždy úplně jednoduché. Přece jen, v této místnosti by se mělo cítit dobře nejen dítko, ale i rodiče, kteří zde v prvních několika letech tráví s dětmi spoustu času.

Místnost bude působit mnohem přívětivějším dojmem, pokud se vyhnete prázdným bílým stěnám. Jednou z možností, jak stěny ozvláštnit, je použití veselé tapety, která bude svým motivem korespondovat se zbytkem místnosti.

Před nákupem tapety pečlivě zvažte, jak velkou plochu budete tapetovat. U tapet většinou funguje vytapetovat pouze část místnosti, třeba jednu stěnu nebo její část, a na zbylých plochách ji doplnit výmalbou v odpovídajících tónech. Především u divokých tapet s výrazným motivem platí toto doporučení dvojnásob.

JEMNÉ VZORY PRO HOLČIČKY

Vysnili jste si krásný něžný pokojíček pro holčičku? Ačkoliv jsou růžové dívčí pokojíčky poměrně zakořeněným stereotypem, tento trend se stále těší velké oblibě. A není se čemu divit. Na trhu jsou v těchto dívčích barvách dostupné nádherné dětské tapety s jemnými motivy, které jistě potěší nejednu malou princeznu. Tóny růžové a fialové se skvěle kombinují s bílou, šedou a krémovou barvou.

TAPETY PRO MALÉ RAUBÍŘE

Pokud naopak pokukujete spíše po chlapeckých motivech, pořiďte do dětského pokojíčku tapetu, která bude odrážet záliby jeho obyvatele. Rozpustilé vzory autíček, plachetnic či dinosaurů, to zní jako ta správná tapeta pro kluky. Hledáte-li něco trošku střídmějšího, velkou parádu nadělají také různé hravé geometrické vzory.

DO LESA NEBO ROVNOU DO DŽUNGLE?

Velmi častým motivem dětských tapet jsou zvířecí kamarádi. Hodí se do pokojíčků pro kluky i pro holky. Tapety se zvířátky využijete i pokud mají Vaše dítka pokojíček společný. Lesní pokojíček bude v dětech už od útlého věku stimulovat lásku k přírodě. Děti tak mohou vyrůstat třeba mezi veverkami, užívat si společnosti jelenů a dobrou noc jim bude přít smečka lišek.

Zaujala Vás některá z tapeta nebo naopak cítíte, že to pořád ještě není ono? Nebojte se nám napsat prostřednictvím našeho kontaktního formuláře na webu nebo nás navštivte osobně v našem brněnském studiu. K dispozici máme velké množství vzorníků tapet, ale i jiných materiálů, které můžeme k tapetám sladit. Rádi Vám budeme věnovat pozornost vybereme řešení, které Vás i Vaše nejmenší stoprocentně nadchne.